Tretiaci z Levíc a ich dobré skutky

Kategória:

A máme ďalší rok za sebou. Rok nových vedomostí, zážitkov, spomienok. Určite aj rok plný dobrých skutkov. Dnešné deti si možno neuvedomujú, kedy dobro vykonajú. Ale pri malej rekapitulácii roka sa im podarilo vytvoriť malé úprimné vyznanie – dielka, ktoré sú dôkazom toho, že dobro v sebe ešte máme a každým dobrým skutkom robíme veľké činy.” PaedDr Mária Kósová.

 

“ Išli sme k mojim starým rodičom. Starká má veľký dom a veľkú záhradu. Ona je už stará, preto som jej pomohla s prácou v záhrade. Obrala som hrášok a vytrhala burinu. Starká ma požiadala, aby som pomohla susedom obrať čerešne na čerešňový lekvár a ešte aj jahody na jahodový džem. Pani suseda uvarila džem a lekvár a ponúkla ma. Bol to krásny deň. Som rada, že som bola nápomocná.”

Lea Ižoldová, 3.trieda

 

“Raz, keď som išla zo školy domov, videla som, ako spadla jedna starenka na schodoch. Utekala som jej pomôcť. Ona sa potešila a ja som bola šťastná, že som spravila dobrý skutok.”

Simona Murajdová, 3.trieda

 

Moje tri dobré skutky:

“Raz som išiel do obchodu kúpiť mamine rožky a biely jogurt. Išiel som aj vyniesť smeti. vyniesol som plastové fľaše a papier. Pomohol som aj pri pečení mamine robiť guličky z cesta a hrozienok.”

Matúš Mesároš, 3.trieda

 

List napísala PaedDr. Mária Kósová, pedagóg, listy napísali a skutky vykonali v šk. roku 2013/2014 žiaci 3. triedy, ZŠ Školská 14, Levice